15 YIL SONRA 1.5 MİLYON TL ŞOKU

2006 Yılında Sakaryaspor formasına sahip olan ve Rüstemler Tesisleri’nde saldırıya uğrayan Alişen Kandil’den Sakaryaspor’a 1,5 Milyonluk memnu(yasak) şoku geldi.

15 YIL SONRA 1.5 MİLYON TL ŞOKU
21 Ocak 2021 - 23:22

2006 Yılında Sakaryaspor formasına sahip olan  ve Rüstemler Tesisleri’nde saldırıya uğrayan Alişen Kandil’den Sakaryaspor’a 1,5 Milyonluk memnu(yasak) şoku geldi.

Sakaryaspor yönetimi, transferi açma çalışmalarında şok bir haberle gündeme geldi. Yönetimin karşısına 2006 yılında forma giyen Alişen Kandil’in 1,5 Milyon TL’lik bir miktar para  çıktı. Yaşanan bu gelişme sonrası yönetim konunun çözülmesi için çözümler aramaya başladı.

15 YIL ÖNCE NE OLDU

Sakaryaspor’da transferi açma çalışmalarını sürdüren yönetim şok bir haberle gündeme geldi ve bu gündem ile Sakaryaspor büyük bir sarsılma yaşadı.  15 yıl önce forma giyerken kulübün tesislerinde iki kişiyle tartıştığı vakit kırılan çay bardağından atlayan parça ile görme kaybına uğrayan Ali Şen Kandil’in, Sakaryaspor aleyhine açtığı tazminat davasında mahkeme, 2018 yılında kulübe 600 bin TL para cezası hükmetmişti. Karara itiraz edilmesine rağmen dosyanın uzun zaman takip edilmemesi ve unutulması sonrasında yaklaşık 1,5 Milyon TL’yi bulduğu ve yasaklı dosyalar arasına girildiği bilgisi geldi.

 

GİRİŞİMLERE BAŞLANILDI

Transferi açmak için gerekli 900 Bin TL üzerine gelen bu borç sonrasında ödenecek paranın 2,5 Milyon TL’yi bulması nedeniyle büyük şok olan  Sakaryaspor ve Sakaryaspor Başkanı  Cevat Ekşi’nin girişimleri başlattığı öğrenildi. Alişen Kandil olayının hukuki bir süreç olduğunu ve yasaklı dosyalar arasına girmemesi gerektiğiyle ilgili hukukçularla görüşmelerde bulunan ve olayın çözülmese kavuşması için oldukça ilgi gösteren  Başkan Ekşi’nin bu durumu  hallederek  hem transferi açmayı hem de kulübü önemli bir borçtan kurtarmayı planladığı öğrenildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum