Bakan Murat Kurum, TOKİ Taksitlerinde Yüzde 20 İndirim

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ'den konut ve iş yeri satın alan vatandaşlara yönelik yeni bir kampanya başlatılacağının bilgisini verdi.

Bakan Murat Kurum, TOKİ Taksitlerinde Yüzde 20 İndirim
19 Nisan 2021 - 17:10
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı açıklmada TOKİ'den konut veya işyeri satın alan ve taksit ödemeleri devam eden vatandaşlarımız için %20 indirim kampanyasının 2021 yılında da devam edeceğinin bilgisini verdi.
 

Bakan Kurum'un yaptığı paylaşımda ise; "TOKİ’den konut ve iş yeri satın alan ve taksit ödemeleri devam eden vatandaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine, daha önce de düzenlediğimiz yüzde 20 indirim kampanyamızı bu yıl da tekrarlıyoruz. Kalan taksit sayısı 12’den fazla olan ve borcunun tamamını ya da yüzde 25’inden fazlasını peşin ödeyecek hak sahiplerine yüzde 20 indirim yapıyoruz. Vatandaşlarımız kampanyamızdan 21 Nisan-28 Mayıs tarihleri arasında faydalanabilecekler. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

 

Kampanya Şartları 

Kapamyanda uygulamasında projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibari ile TOKİ'ye aidat ve herhangi bir ödemesi ve borcu olmaması gerekmektedir. TOKİ tarafından satışları 2019 yılı sonuna kadar sonlanmış ve geri ödeme taksitleri 2019 yılı sonunda başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları yararlanmaktadır. Taksit ödemesi 12 ve daha az olan konut ve işyeri alıcıları kampanyadan yararlanamayacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum