Reklam
Reklam

Hacıoğlu mahallesi Caner Sarmaşık için yürüdü

Roman asıllı Caner S., Suriye'nin İdlib kentinde askerlik yaptığı sırada 29 Nisan Perşembe günü yaşamını yitirdi. Yetkililerden yapılan açıklamada ölümün intihar olduğu belirtildi.

Hacıoğlu mahallesi Caner Sarmaşık için yürüdü
06 Mayıs 2021 - 10:43 - Güncelleme: 06 Mayıs 2021 - 10:51
Erenler, Geyve ve Karasu’nun ardından Hacıoğlu Mahallesi de bulunan Roman vatandaşlar intihar ettiği iddia edilen Kırklarelili asker için eylem yaptı. Meşaleler eşliğinde eylem yapan Roman vatandaşlar, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları attı.

Tepki Gösterdiler
İntihar ettiği iddia edilen Kırklarelili asker için Erenler, Geyve ve Karasu’nun ardından Hacıoğlu Mahallesinde bulunan Roman vatandaşlar eylem yaptı. Hacıoğlu mahallesi Gıyaseddin Benli  Camii önünde toplanan bir grup genç 5011. sokakta kortej eşliğinde yürüyüşe geçti. 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları atan gruptaki Roman vatandaşlar vefat eden askerin şehit sayılmamasına tepki gösterdi ve ‘’Bizim şehidimizin tabutuna Türk bayrağı koyulmadı’’ diyerek tepki gösterdi.

‘’Vatan sevgisi imandandır’’
Grup adına konuşma yapan Mahalle sakini Murat Demirdöven: ‘’Şehidimiz Caner Sarmaşık ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Değerli basın mensupları, toplanan vatandaşlarımız ve çok değerli Cumhurbaşkanımız Baş Komutanımız Recep Tayyip Erdoğan. Sözlerime Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu şiirle başlamak istiyorum. Gönülden özürlü insanlar azmış, dünyayı savaşlar yoksulluk sarmış, kötüler için 4 kitap ne yazmış, zulmeden insanlar bizden değildir. İnsanı sevmeyen merhamet edemeyen, kul hakkı yiyen bizden değildir. Vatan sevgisi imandandır. Kuranı kerim kardeşliktir. Yahudi kendini asil bilir, Hristiyan zenciyi küçük görür, İslam ise ırk, renk, lisan, seviye ayırt etmeden şerefle hürmet eder.’’ diye belirtti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum