Reklam
Reklam

"KAN-TER" isimli seminer beğeniye sunuldu

Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (STMF) Öğretim Üyesi Doç. Buket Acartürk’ün “KAN-TER” adlı kişisel seramik sergisi beğeniye sunuldu.

"KAN-TER" isimli seminer beğeniye sunuldu
03 Mart 2021 - 17:54
Sağlık çalışanları adına düzenlenen “KAN-TER” sergisini, Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan STMF Dekanı Prof. Dr. Tahsin Turgay ve Doç. Dr. Buket Acartürk ile birlikte incelediler.
Buket Acartürk, zorluk ve özverili bir çabayla hazırladığu KAN-TER sergisini pandemi sürecinde büyük mücadele gösteren sağlık çalışanlarına ithaf ettiğini dile getirdi. Acartürk, 166 adet porselen eldivenden oluşan dönemin karakteristik yönlerine kavramsal atıflarda bulundu. Sergide sunulan porselenin inceliği, şeffaflığı, ışık geçirgenliği, emek, çaba, yaşam ve ölüm tanımlanırken her şeye rağmen çalışmanın,direngenliğin, yılmamanın gösterdiği ince ve zarif porselenin dayanıklılığı özelliği dikkat çekti.
Seramik sanatçısı Buket Acartürk’ün 8’inci kişisel sergisi olan KAN-TER, STMF Sanat Galerisinde 3-16 Mart tarihleri arasında gösterilecek. Son 30 yıldır binlerde figürden oluşan enstalasyon ve sergilen sunan Buket Acartürk ise New York, İstanbul, İzmir, Kacaeli ve Sakarya olmak üzere 7 tane sergi sunmuştur.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum