Hacked by z3r0fy & w0rnix

z3r0fy say's: Hack'te devrim.

w0rnix say's: Siz ates istediniz , bizse cehennemi getirdik ;)

Greetz:iComsium - B0RU70 - cavdar59 - Zymper - Fanetsa
Meslek Liselerine İş Dünyasından Destek - Sakarya Haberleri

Sakarya Haber – Son Dakika Sakarya Haberleri

Meslek Liselerine İş Dünyasından Destek

Sakarya da bulunan meslek liselerinin her birine iş dünyasından bir kuruluşun mihmandar olması yönünde tavsiye kararı alındı.

Meslek Liselerine İş Dünyasından Destek
14
07 Şubat 2019 - 17:39

‘da bulunan meslek liselerinin her birine iş dünyasından bir kuruluşun mihmandar olması yönünde tavsiye kararı alındı.

Sakarya İl ‘nden yapılan açıklamada, meslek liselerinin sektörle iş birliğinin artırılmasına yönelik düzenlenen toplantılara, makine teknolojisi alanı ile muhasebe ve finansman alanı toplantılarıyla devam edildiği bildirildi.

Toplantılar kapsamında, aranan eleman yetiştirilmesi, alan mezunu öğrencilerin sanayide istihdam edilmesi, öğrencilerin eğitimini gördükleri iş alanlarına yönlendirilmesi, uygulama eğitimlerinin artırılması gibi konularda istişarelerde bulunulduğu kaydedildi.

Okul müdürleri ile alan şefleri ve sektör temsilcilerinin katıldığı toplantılarda, bu okullardan mezun öğrencilerin alanlarıyla ilgili sanayi ve diğer sektörlere ana eleman olarak kazandırılması yönünde önemli adımların atılacağı belirtildi.

İl Milli Eğitim Müdürü , bu toplantılar ışığında sektörlerden birer kuruluşu meslek liselerine mihmandar yaparak meslek liseleri ile iş dünyasını yakın iş birliğinde buluşturmayı hedeflediklerini kaydetti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.