SON DAKİKA
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Minik Zeynep Belis için ilik aranıyor

Sultangazi’de ikamet eden 6 yaşındaki Zeynep Belis Tunca için lösemi teşhisi konuldu. Acil ilik nakli olması gereken küçük Zeynep için Sultangazi 75. Yıl İlkokulu bahçesine 5 Aralık 2018 Çarşamba günü kök bağışı için Kızılay aracı gelecek.

Bu haber 05 Aralık 2018 - 11:13 'de eklendi ve 61 views kez görüntülendi.

6 yaşındaki Zeynep Belis Tunca’ya Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Hematoloji bölümünde LÖSEMİ teşhisi konuldu. İlik nakli bekleyen küçük Zeynep için Sultangazi 75. Yıl İlkokulu bahçesine 5 Aralık 2018 Çarşamba günü kök bağışı için Kızılay aracı gelecek.

Yaklaşık 1 ay önce lösemi teşhisi konulan 6 yaşındaki Zeynep Belis Tunca’nın hastalıktan kurtulması için ilik nakli gerekiyor. İstanbul’da tedavi gören minik Zeynep için babası Yusuf Tunca yardım beklediklerini söyledi.

Kemik iliği nakline ihtiyacı olan 6 yaşındaki Zeynep için babası Yusuf Tunca,”Şu an ülke genelinde donör veri bankaları taranıyor. Ne yazık ki ülkemizde donör bağışı yeterli sayıda değil. Ne kadar donör bağışçısı olursa kızımın ve diğer donör bekleyenlerin yaşama şansı o kadar yüksek olacak. Herkesi Kızılay kan merkezlerine donör olmaya davet ediyorum” dedi.

İletişim için; Yusuf Tunca (Baba)
0537 699 95 19