Sadaka Taşı Sosyal Market Resmen Açıldı.

Bizler öyle bir medeniyetin temsilcileriyiz ki ceddimiz Osmanlı insanı son derece önemli sevgi ve saygı odağı hâline getirmiş, bunun olumlu yansımaları olarak da, kültür, tefekkür ve medeniyet tarihine yeni yöntem, vasıta, kurum ve kuruluşlar armağan etmiştir.

Sadaka Taşı Sosyal Market Resmen Açıldı.
18 Şubat 2021 - 17:03

Devlet-Millet eliyle yapılan cami, çeşme, han, hamam, şifahane, darülaceze, imarethane gibi mücessem eserlerin yanında, halk tarafından çeşitli vakıflar aracılığı ile insanların istifade edecekleri Sadaka Taşı, gibi insanı hayrete düşüren ilginç hayır eserleri de kazandırmışlardır. 

Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği Tarafından, dernek binasının içine kurulan ve bir Osmanlı geleneği olan Sadaka Taşı Sosyal Market’in resmi açılışı yapıldı. Hayırsever vatandaşların yardımıyla, İçinde 35 çeşit ürün olan markette ihtiyaç sahipleri 10 çeşit ürünü ücretsiz olarak alabiliyor. 

Açılışa Sakarya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa ZOR, Sakarya Engelliler ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bülent Dik ve Yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Açılışta bir konuşma yapan başkan Dik, İslam toplumlarında sosyal adaleti sağlamak ve yoksulluğun önüne geçmek için sürdürülen zekat ve sadaka aynı zamanda dünyevileşmeye geçit vermemek için gerçekleştirilen önemli bir uygulama. 

Büyük ve asil ecdadımız, asaleti, fazileti ve hassasiyeti en güzel şekilde çözüme ulaştırmasının göstergesi olarak ortaya çıkan bu sadaka taşı sosyal market unutulmuş bir geleneği yeniden işlevsel hale getirdik dedi.
Başkan Dik, bu vesileyle hali vakti yerinde olan hayırseverleri ekonomik daralma yaşayan vatandaşlarımıza destek olmaya çağırıyoruz ifadesini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum