Şair ve Yazarlardan Dönem Finali | Sakarya Haberleri - Sakarya Medya - Sakarya HaberSakarya Haberleri – Sakarya Medya – Sakarya Haber

12 Eylül 2020 - 04:01

Şair ve Yazarlardan Dönem Finali

Şair ve Yazarlardan Dönem Finali
Son Güncelleme :

17 Ocak 2020 - 5:42

346 views

Adapazarı Kaymakamlığı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Sakarya Şube Başkanlığının ortaklığında 2019/2020 eğitim öğretim yılının başından itibaren Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi eğitim kurumlarında gerçekleştirilen “Adapazarlı Beş Yazar Beş Listede”, “TYB’li Yazarlar okullarda ” ve “Sakaryalı Şairler Şiir Şöleni” etkinlikleri muhteşem bir final programı ile tamamlandı.

Kafkas Kültür Derneği’nin sosyal tesisi olan Kafkas Bahçe’de gerçekleştirilen programa Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, TYB Sakarya Şube Başkanı Prof. Dr. Hasan Sağlam, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Sakaryalı yazarlar ve şairler, okul müdürleri, koordinatör edebiyat öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. 15.01.2020

TYB Sakarya Şube Başkanı Prof. Dr. Hasan Sağlam’ın açılış konuşması ile başlayan programdaSakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Dr.Öğr.Üyesi Mehmet Özdemir’ in dil, edebiyat ve şiir üzerine yaptığı konuşmanın ardından Sakaryalı şairlerin yanısıraöğrenciler de kendi yazdıkları şiirlerini okudular. Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin enstrümanlarıyla renk kattığı program izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Gecenin sonunda dönem boyunca gerçekleştirilen faaliyetlerde görev alan şair, yazar, öğretmen ve öğrencilere Adapazarı Kaymakamlığı tarafından teşekkür belgesi verildi. Kaymakam Yusuf Ziya Çelikkaya“Gerçekleştirilen faaliyetlerden memnuniyet duyduklarını ifade ederek ikinci dönem de bu tür faaliyetlere devam edeceklerini belirtti.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.