Sakarya Milletvekili Atabek`e Kıbrıs Özel Ödülü Layık Görüldü.

Çiğdem Erdoğan Atabek Sakarya Milletvekili ve Türkiye-KKTC Parlemontolar Arası Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı Kıbrıs için yaptıgı çalışmalardan dolayı bu güzel ödüle hoşgörü ile kabul etti çalışmalarının daha da hızlanacağını belirtti.

Sakarya Milletvekili Atabek`e Kıbrıs Özel Ödülü Layık Görüldü.
27 Ağustos 2021 - 14:45

KKTC ÖZEL ÖDÜLÜ

Çiğdem Erdoğan Atabek Sakarya Milletvekili  İstanbul Rumeli Üniversitesi ve Lob'in International iş birliğinde düzenlenen "Ekonomik ve Siyasi Açıdan Gelecek Vizyonu: Kıbrıs Sempozyumuna konuşmacı olarak katılm sağladı.  Kıbrıs Meselesindeki yaptığı çalışmalarından dolayı “Kıbrıs özel ödülü”ne değer görülen Atabek kendisini ödüle layık gören Lob’in International Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Ustaoğlu ve jüri üyelerine teşekkür ederek “ Tarafımıza tevdi edilen bu anlamlı ödül KKTC konusunda yapacağımız çalışmalar için bizi daha da şevklendirmiştir” dedi.

 

‘ÜRETİME TAKVİYE VERİLMELİ’

 Sakarya Milletvekili Atabek, kıbrıs meselesiyle yetinmemek gerektiğini ve daha fazlasını yapmamız lazım dedi, "Ekonomisiyle ilgili bazı kişisel gözlemlerimi aktarmak istiyorum. Maalesef ekonomi hizmet sektörüne bağlı ve dolayısıyla kırılgan. Ekonominin güçlendirilmesi lazım. Üretimi destekleyici unsurların desteklenmesi lazım. Güneş enerjisi gibi potansiyeli çok yüksek temiz enerji kaynaklarının beslenmesi gerekiyor. Bunlardan kendi enerjisini kullanabildiği gibi enerji satabilen bir ülke olabilmesi gerekiyor. KKTC'yi tanıyan ülkelerin sayısının artırılması gerekiyor. Bunun için Azerbaycan'da bir girişim yaptık. Azerbaycan parlamentosunda inşallah bir dostluk grubu oluşturulacak ve ticari ilişkiler geliştirilecek." dedi. KKTC'ye gittiği zamanlardaki  yaptıgı ziyaretlerde bağ gücünün çok oldugunu gördüğünü söyleyen Milletvekili Atabek  çogu ailenin Şehit veya Gazi olduğunu savaşın sıcak etkilerinin oldugunu söyledi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum