Reklam
Reklam

TDP'Lİ BAŞKAN GENÇLERE SESLENDİ

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Sakarya İl Başkanı Fahri Yıldız, yazılı bir açıklama yaparak gençlere seslendi. Başkan Yıldız, “Gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Aileler aracılığıyla gençleri yönlendirmek doğru değildir. Gençler kendi kararlarını verebilir” dedi.

TDP'Lİ BAŞKAN GENÇLERE SESLENDİ
17 Nisan 2021 - 15:04
Türkiye’deki gençler, özellikle “Z” kuşağı olarak adlandırılan yaş aralığındaki gençler, yurt dışına
çıkmak için farklı yollar arıyor. Konuyla ilgili TDP Sakarya İl Başkanı Fahri Yıldız, yazılı bir açıklama yaparak, duruma dikkat çekti. Türkiye’de gençlere yönelik yeni projeler sunulmadığını hatırlatan Başkan Yıldız, 80’lerde ve 90’larda yaşanan olaylar üzerinden siyaset yürütülmesine tepki gösterdi.

“GERÇEKTEN GELECEĞİMİZİ KAYBETMEMİZE NEDEN OLACAK KADAR TEHLİKELİ BİR DURUM”

Gençlerin yurt dışına neden gitmek istediğini anlatan Başkan Yıldız, “Dünya her saniye değişiyor ve gelişiyor. Çağımızın en önemli unsuru internet ise bu gelişim ve değişimi tüm yönleriyle gençliğe anlatıyor. İşte tam da bu noktada bizim için sorun başlıyor. Amerika’da, Avrupa’da ya da Japonya, Kore gibi ülkelerde akranlarının genç yaşta ev, araba sahibi olduğunu, evlenip bir yuva kurabildiğini, kendi işinin patronu olduğunu ya da 5 günlük tatilinde 3 ülke gezebildiğini gören evlatlarımız yurt dışına göç etmek istiyor. Gerçekten geleceğimizi kaybetmemize neden olacak kadar tehlikeli bir durum. Özgürlüklerini kısıtladığınız, geleceğine müdahale ettiğiniz gençlerimiz artık Türkiye’de yaşamak istemiyor. Bir insanın doğduğu toprağa karşı kin beslemesi, nefret duyması ne kadar üzücü” dedi.

“DİREKT ONLARA TEMAS ETMEK ZORUNDAYIZ”

Gençler için yaşanabilir bir Türkiye hazırlamak istediklerini vurgulayan Yıldız, “Biz gençlerimizin neler istediklerini biliyoruz. Özgürlükler çerçevesinde, hukukun üstünlüğünün temin edildiği, umutların
kaybolmadığı, üniversiteden sonra ‘Ne iş yapacağım, nasıl yaşayacağım’ düşüncesinin egemen olmadığı bir Türkiye. Bu düşünceye değer veriyoruz. Gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Bu nedenle aileler aracılığıyla gençleri yönlendirmek doğru değildir. Direkt onlara temas etmek zorundayız.
Gençler kendi kararlarını verebilir. 80’lerde yaşanan, 90’larda yaşanan karanlık olaylarla onlara müdahale etmemeliyiz. Gençlerimizin bugünkü Dünya’sıyla, o günlerin Dünya’sı çok farklı. Türkiye Değişim Partisi olarak; ilk kez evlenen gençlere faizsiz kredi yardımları, ilk kez ev alanlara destekler, yeni iş ve istihdam alanları, eğitimde ve sosyal hayatta avantajlar, internet kullanımında yenilikler sunmak için hazırlanıyoruz. Eminiz ki gençlerimiz de bu çabalarımızı görecektir” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum